Статья Производство соевой муки, BestReferat.ru

30.08.2015

Стаття: Виробництво соєвого борошна

Тип: стаття Додано 02:53:01 11 вересня 2009 Схожі роботи

Переглядів: 1815 Коментарів: 0 Оцінило: 0 человек Средний балл: 0 Оценка: неизвестно Завантажити

Асп. Худоян М. В. проф. Іклів Ю. Р. доц. Авакян О. А.

Кафедра нарисної геометрії та креслення.

Північно-Кавказький гірничо-металургійний інститут (державний технологічний університет)

Показані можливості застосування соєвого борошна і перспективи розробки обладнання для її виробництва.

Необезжиренная соєве борошно широко використовують у м’ясних виробах при виробництві ковбас, біфштексів, котлет, гамбургерів, фаршу та ін. а також в якості розпушувача тіста в хлібопекарській промисловості.

Соєве борошно (необезжиренная) має легкий горіховий запах, колір від жовтого до кремового, не має бобового присмаку і володіє високими технологічними та функціональними властивостями [1, 2]. Зміст жиру в її складі не менше 17 %, сирого білка (протеїну) не менше 38 %, сирої клітковини 3,5 %. Борошно містить велику кількість вітамінів (А, групи В, РР і Е), мінеральні речовини (магній, кальцій, йод, мідь, фтор, залізо).

500 г соєвого борошна (за вмістом білка) замінює 1,5 кг яловичини, 2,5 кг хліба, 40 курячих яєць або 32 склянки молока.

В даний час в усьому світі практично у всіх країнах з розвиненою промисловістю широко застосовують продукти, одержувані при переробці соєвого боба. До асортименту м’ясних продуктів відносяться всі види ковбас, консерви з тривалим терміном зберігання (стерилізовані) і обмеженим строком зберігання (пастеризовані) і так далі.

У промисловому виробництві харчових продуктів застосування білків, що отримуються в процесі переробки соєвого боба, дає такі основні ефекти:

підвищується поживна та біологічна цінність кінцевого продукту, а також завдяки властивостям соєвих білків засвоюваність усіх білків, що містяться в продукті;

знижується собівартість, підвищується якість, забезпечується стандартність серії, зменшуються виробничі втрати;

поліпшується зовнішній вигляд і органолептичні властивості харчових продуктів завдяки винятковим функціональних властивостей соєвих білків.

Шляхом застосування різних технологічних способів переробки соєвих бобів отримують соєві продукти (білкові препарати), що містять приблизно білків, %: 50 – знежирене соєве борошно та крупка, текстуровані соєві білки з борошна: 70 – соєві концентрати та текстуровані концентрати; 90 – соєві ізоляти (ізольовані соєві білки).

За даними компанії CARGILL B. V. соєве борошно – порошкоподібна сипка маса відмінної якості. Вона володіє високими функціональними властивостями, піддається повній термічній обробці, що забезпечує продукту низьку розчинність білка і мінімальну ферментну активність.

CARGILL B. V. (Амстердам) в своїй виробничій програмі містить палітру різних знежирених соєвих продуктів типу борошна і крупки. Загальна інформація про їх склад наведено в таблиці.

Фізичні характеристики

Зовнішній вигляд/текстура

Суха, однорідна сипуча маса.

Короткий опис статті: соєве борошно Показано можливості застосування соєвого борошна і перспективи розробки обладнання для її виробництва. стаття: виробництво соєвого борошна bestreferat шпаргалки

Джерело: Стаття: Виробництво соєвого борошна — BestReferat.uk

Також ви можете прочитати