Цільне зерно

20.08.2015

Цільне зерно


протягом мільйонів років зернові продукти завжди складали більшу частину раціону харчування. Злаки — це і їжа, і хліб, і цілющі напої, такі як квас, який іноземці називали «російською бальзамом». У створеній дієтологами піраміди здорового харчування продукти із зерна становлять її основу. Причому розуміння важливості зернових продуктів в харчуванні людини прийшло не так давно.

Продукти з цільного зерна

Багато десятків років зернові сприймалися дієтологами як постачальники легкозасвоюваних вуглеводів. Причому для того, щоб ці чисті вуглеводи краще засвоювалися борошно «очистили» від життєво необхідних компонентів: вітамінів. мінеральних речовин. ненасичених жирів. незамінних амінокислот. клітковини і т. д.

Як результат — саме з переходом на масове вживання в їжу очищеного білого борошна вищих сортів починається відлік стрімкого зростання серцево-судинних захворювань. цукрового діабету. ожиріння і т. д.

Борошно з цільного зерна

останнім часом дієтологи стали більше приділяти уваги продуктів з цільного зерна та борошна грубого помелу з цільного зерна. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що прийшло розуміння того, що, очищаючи продукти від «баластних речовин», ми очищаємо їх від корисних і необхідних організму компонентів.

Разом з оболонкою зерна ми видаляємо клітковину (харчові волокна) — необхідну для очищення організму від шлаків і отруйних продуктів розпаду. Крім того, клітковина — це основна їжа для кишкових бактерій, від життєдіяльності яких безпосередньо залежить стан нашого здоров’я і робота всієї імунної системи.

З зерновим зародком видаляються з борошна вітамін Е — найпотужніший антиоксидант, ненасичені жирні кислоти — основне живлення для мозку і центральної нервової системи, незамінні амінокислоти — необхідні для синтезу білків і гормонів. Разом з алейроновым шаром з борошна видаляється тонкий шар живих клітин, багатих запасними білками.

До моменту дозрівання зерна крахмалистый шар (ендосперм) вже не містить живих клітин — саме його ми вживаємо в їжу у вигляді очищеного білого борошна вищих сортів. Це найчистіший крохмаль, вибілений і часто законсервований (для продовження строків зберігання в нього додають антибіотики або консерванти).

Шпалерна ж борошно грубого помелу — це просто розмелене зерно з усіма його компонентами. В такому борошні зберігаються всі корисні складові: вітаміни, мінерали, амінокислоти, клітковина та ін

Хліб з цілісного зерна

Хліб з цілісного зерна по праву названий лікувальним продуктом проти ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу, зниженою моторики кишечника, проблем з потенцією. Хліб з цільного зерна ефективно видаляє шкідливі речовини з організму — солі важких металів, радіоактивні речовини, отруйні компоненти, залишки продуктів біологічного походження, збільшує тривалість життя.

Вченим США вдалося довести, що смертність людей, що споживають продукти з цільного зерна, знижується на 15-20%. У більшості західних країн дієтологи рекомендують дорослим прийом 35-45 г клітковини щодня. З’їдаючи один шматочок хліба з цільного зерна, ми отримуємо 5 г клітковини. Отже, включаючи в свій раціон хліб з цілісного зерна, ми повністю задовольняємо потребу організму у клітковині. Найкращим джерелом заліза і цинку також може служити хліб грубого помелу.

Як приготувати хліб з цілісного зерна в домашніх умовах?

Можна самим приготувати хліб з цілісного зерна? Можна, але для цього необхідно придбати на ринку борошно грубого помелу (її називають ще обдирного, обойного). Саме приготування хліба з цільного зерна досить просте.

Рецепт фітнес-хліба з цільного зерна

500 г пшеничного цільнозерновий борошна, 70 г сухих дріжджів, 1 ч. л. солі, 2 ст. л. рафінованої соняшникової або оливкової олії, 1 ч. л. рідкого меду.

Короткий опис статті: цільна борошно цільне зерно: продукти з цільного зерна, борошно, хліб, незбиране зерно, продукти, борошно, хліб

Джерело: цільне зерно

Також ви можете прочитати