Цільнозернові (шпалерна) борошно

27.01.2016

Цільнозернові (шпалерна) борошно

Нерафінована борошно


В останні роки наука про харчування — дієтологія стала приділяти велику увагу цільнозерновим продуктам і цільнозерновий (шпалерного) борошні грубого помелу. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що нарешті прийшло розуміння того, що очищаючи продукти від «баластних речовин», ми очищаємо їх від всіх біологічно активних і необхідних нашому організму для повноцінної життєдіяльності компонентів.

Борошно грубого помелу — цільнозернові

Разом з квітковою оболонкою зерна ми видаляємо клітковину (харчові волокна) — необхідну для очищення організму від шлаків і отруйних продуктів розпаду. Крім того, складні вуглеводи (клітковина) — це основна «їжа» для кишкових бактерій (мікрофлори кишечника). від життєдіяльності яких безпосередньо залежить стан нашого здоров’я і робота всієї імунної системи — захисту організму.

More.

Разом з зерновим зародком видаляється з борошна вітамін Е — найпотужніший антиоксидант, ненасичені жирні кислоти — основне живлення для мозку і центральної нервової системи.

Разом з алейроновым шаром з борошна видаляється тонкий шар живих клітин. багатих запасними білками і незамінні амінокислоти, необхідні для синтезу білків і гормонів.

До моменту дозрівання зерна крахмалистый шар (ендосперм) вже не містить живих клітин — саме його ми вживаємо в їжу у вигляді очищеного білого борошна вищих сортів. Дивно, але людина залишає для харчування, з усього розмаїття закладеного природою в зерно (для його здоров’я), лише найшкідливіше і марне — очищений від усього живого крохмаль — найбільш легкозасвоювані вуглеводи. яких у харчуванні сучасної людини і без того достатньо.

Хліб з борошна грубого помелу


Наші предки вживали щодня в їжу «чорний хліб». як його тоді називали, тобто хліб, приготовлений з борошна грубого помелу. Очищену ж білу муку використовували для приготування «святкової випічки» і ставилися до неї як до лакомс тву. У наших прадідів існувало нормальне (адекватне) ставлення до харчування, як до способу (засобу) підтримання здоров’я і забезпечення власного організму всім необхідним для його повноцінної життєдіяльності. Існує поширена думка, що біле борошно тоді не могли виробляти в достатній кількості. Нісенітниця повна. Готувати білу очищену борошно на Русі вміли завжди.

По-перше. це абсолютно не складний процес і приготувати борошно вищого сорту може кожен у домашніх умовах маючи лише пест, ступу і досить дрібне сито, тобто те що було в кожному будинку.

По-друге. той факт, що вживання білого рафінованого борошна було заборонено під час постів. нарівні з продуктами тваринного походження («скоромною їжею») і вважалося гріхом, говорить про достатньому знанні фізіології людини і абсолютному розумінні біологічної «неповноцінності» рафінованих продуктів. Наші предки до них завжди ставилися як до «ласощів» і ніколи не вважали їх їжею.

Сьогодні ми можемо наочно бачити наскільки наші прадіди були праві. Почавши вживати в їжу одні «ласощі » (тільки ті продукти, які здаються смачнішими), ми отримали «епідемії 21-го століття» — цукровий діабет і ожиріння (чого ніколи не було на Русі), стрімке зростання серцево-судинних і ракових захворювань і т.д. Ситуація «посилюється» ще й стрімко розвивається «харчовою хімією», яка вже сьогодні здатна надати будь-який бажаний смак будь-якого продукту (особливо рафінованому). Відповідно, якщо ми і далі будемо «спиратися» при виборі продуктів харчування на смак, а не на розум — наслідки будуть катастрофічними.

Зерновий хліб є дієтичним продуктом номер один


Хліб цільнозерновий борошна по праву названий лікувальним продуктом проти ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу, зниженою моторики кишечника. Зерновий хліб ефективно видаляє шкідливі речовини з організму — солі важких металів, радіоактивні речовини, отруйні компоненти, залишки продуктів біологічного походження, збільшує тривалість життя.

Вченим США вдалося довести, що смертність людей, що регулярно споживають продукти з цільного зерна, знижується на 15-20%. У більшості західних країн Комітети Національного Харчування рекомендують дорослим прийом 25-35 м дієтичного харчового волокна. З’їдаючи один шматочок цільнозернового хліба, ви отримуєте 5 г клітковини. Щодня включаючи в свій раціон хліб з цільнозерновий борошна, ви задовольняєте потреби організму у клітковині і харчових волокнах.

Що представляє з себе цільнозернові борошно грубого помелу

Зерно спочатку розмелюється, а потім просіюється через сито. Чим дрібніше помел, тим більше «баластних речовин» можна відсіяти. Найбільша «чистий», в цьому сенсі, борошно — борошно вищих сортів. Дрібний помел дозволяє відсіяти абсолютно все «домішки», включаючи квіткову оболонку і зерновий зародок (вітаміни, ненасичені жирні кислоти, мінерали та ін.), залишивши лише чистий крохмаль (легкозасвоювані вуглеводи). Поживна цінність такої муки (кількість ккал) дійсно дуже висока. Але з точки зору біологічної цінності продукту — це вуглеводна «пустушка». В такому борошні не залишається нічого корисного і необхідного для організму. З вуглеводів він не може створити нові клітини, для цього йому потрібно все розмаїття макро — і мікроелементів, закладене в цільне зерно природою.

Обойне борошно грубого помелу — це самий крупний помел борошна. Відповідно, просівши шпалерного борошна виробляється через велике сито. При шпалерному помелі в борошні залишаються абсолютно всі складові зерна. Це і квіткова оболонка зерна. і алейроновий шар. і зерновий зародок. Соответстственно, в обойному борошні зберігається вся біологічна цінність цільного зерна, і всі його цілющі якості для організму людини.

Може здатися дивним, але схоже, що наші предки добре знали, до чого сучасні дієтологи «підходять» тільки сьогодні, після стрімкого зростання і «омолодження» багатьох важких захворювань.

Цільні злаки в національної російської кухні

Білий хліб з очищеної сортовий борошна вживали в їжу виключно по великих святах. У будні дні їли «чорний» хліб з цільнозерновий борошна грубого помелу. Саме таке ставлення до зернових продуктів дозволяло нашим предкам підтримувати своє здоров’я і не знати про багатьох сучасних захворюваннях, безпосередньо пов’язаних з порушенням обміну речовин: алергіях, цукровому діабеті, ожирінні і т. д.

Дієтологи закликають вживати в їжу цільнозерновий хліб

Вже в наш час дієтологи встановили, що найкращим джерелом заліза і можуть служити вироби з борошна грубого помелу. Вони закликають їсти хліб з обойної муки, що містить всю палітру мінеральних елементів, вітамінів групи В, вітамін Е і харчові волокна. В який вже раз старина виявилася права. Адже всі національні системи живлення складалися протягом багатьох століть шляхом жорсткого відбору продуктів харчування корисних для організму.

Просте вживання в їжу зернового хліба здатне заповнити дефіцит багатьох життєво необхідних нашому організму речовин. В першу чергу це харчові волокна, яких катастрофічно бракує у харчуванні сучасної людини.

Клітковина необхідна нам:


По-перше. для очищення організму від шлаків і отруйних продуктів розпаду. Без присутності в харчуванні грубих харчових волокон всі шкідливі продукти накопичуються в організмі, що є причиною багатьох важких хронічних захворювань.

По-друге. це їжа для наших маленьких помічників — кишкових бактерій (мікрофлори кишечника), від яких на 90% залежить стан нашого здоров’я і наш імунітет. Вони гріють нас і захищають від хвороб. Як тільки вони отримають потрібну їм їжу, вони відразу ж візьмуться за роботу. Їх прямий обов’язок підтримувати життєві функції усіх наших органів.

Видаляючи квіткову оболонку і зерновий зародок, ми «очищаємо» їжу від вітамінів групи В і самого потужного антиоксиданту, «вітаміну молодості» — вітаміну Е. Дефіцит заліза і цинку призводить до багатьох тяжких незворотних захворювань: анемії, безпліддя, погіршення зору і пам’яті, злоякісних утворень і т.д. Ми ж викидаємо все це у вигляді висівок, обізвавши для заспокоєння совісті «баластными речовинами».

За багато тисячоліть еволюційного розвитку наш організм настільки адаптувався до хімічного складу зерна злаків, що вони стали для нас не тільки їжею, а й ліками. На різноманітті структурного складу зерна наш організм будувався і еволюціонував. В цільному зерні злаків: пшениці, житі, ячмені, вівсі, гречці, просі є практично все, що необхідно нашому організму. Нерозумно і нелогічно від казываться від подарованого нам природою цілющого засобу.

Короткий опис статті: цільнозернові борошно купити Худнемо разом — це сайт для бажаючих скинути зайву вагу і знайти гарну фігуру. На сайті ви знайдете доступний для кожного спосіб скинути зайві кілограми, зберігши при цьому здоров’я, поради — як підтримувати досягнутий вагу і стає все красивіше, підтримку з боку таких же похуделочек як і ви. Худнемо, дієта, кг, зайва вага, краса, допомога, схуднути назавжди, схуднення, поради, фітнес, целюліт, спорт, здоров’я, скинути вагу, здоровий спосіб життя, збалансоване харчування, звіт, похуделочки, протасовка, японка, правильне харчування

Джерело:

Цільнозернові (шпалерна) борошно

Також ви можете прочитати