Ціни на продукти в Чернігові . ЧЕРНІГІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОРТАЛ ECITY.

01.08.2015

Ціни на продукти в Чернігові


В липні, нарешті, стався очікуваний цінової перелом — різко впали ціни на овочі та істотно — на фрукти. Але якщо запитати пересічного громадянина, стала життя на краще, позитивної відповіді не почуєш, тому що «несподівано» злетіли ціни на продукти, частка яких в продовольчій корзині більш суттєва, ніж у овочів і фруктів.

Платоспроможний попит на перешкоді

У червні експерти стверджували, що почалося обґрунтоване збільшення цін на м’ясо. Мовляв, буде додавати по 2-3% щомісяця і так буде тривати до осені. Що буде восени — побачимо, а от 2-3% — явне применшення. Порахуйте самі: лопатка в «Союзі» у травні коштувала 39,5 грн. Зараз — 47 грн. за кілограм. Це плюс 20%. Ошийок тоді ж був по 40,99 грн. тепер — за 53,99. Це плюс 30%. Якщо порівнювати ціни на свинину з якимось періодом, то такі ж ціни були в супермаркетах в січні 2010 року. На ринку свинячий балик обігнав себе зимового в півтора рази. Просять за кілограм балика 60 грн. Віддають за 55. На телятину ціна практично квітнево-травнева. Взимку і навесні було дешевше.

Сало, незважаючи на спеку, додало в ціні. За 10 вже немає, тоненьке по 18, а непогане — від 25 до 35 грн. І це не дивно, адже традиційно влітку сало дешевшає. Куряче філе тримається на рівні 32-33 грн. у супермаркетах і 32,50-33,20 грн. на ринках.

У липні минулого року ціни на м’ясо були на такому ж рівні. Правда, сало було дешевше. До речі, в інших містах України сало коштує 10-15 гривень (Вінниця, Дніпропетровськ), а подорожчання в Чернігові не має економічних підстав.

Молоко в літо не повернулося

Власники молокозаводів не дали можливості влітку наїстися молокопродуктів. В кінці зими з-за низької платоспроможності населення вони були змушені знизити ціни на твердий сир і частково на масло, але сьогодні в «Союзі» сиру дешевше 63 гривень немає, масло «Кринка» і «Добряна» подорожчали на 50 копійок за пачку, а вагове коштує вже не 52, а 56 гривень. Правда, в АТБ олія (не чернігівське) продовжує коштувати від 8 грн. Є надія, що до осені ціна на другий хліб суттєво впаде, тим більше, що закуповують картоплю зараз по 1,80 грн.

Солодке життя не зупинити

Два місяці тому «експерти», найняті цукровими баронами, передрікали різке подорожчання цукру. Не вийшло, уряд змусило вибрати імпортну квоту. Як і було 9-10 грн. так і є, хоча й сезон консервації. І дорогого бути не повинно. Збір цукрових буряків починається через півтора місяці, і урожай буде хороший.

А ось з маслом «гешефт» провернули. Нишком безпідставно підняли ціну: «Щедрий дар» — 14,84 за літрову пляшку (липень 2010 10,5-11,5), «Чумак золота» — вже 15,47, «Стожар» — 15,18, « Олейна »- 14,19 (у травні 12,66), рік тому — 10,66. Змова є, і є звернення до антимонопольникам. Тому є надія, що порядок таки наведуть.

За матеріалами: Аркадій Стежеринский «А нам завжди щось заважає»

Газета «Чернігівські відомості»

Короткий опис статті: ціна на борошно Ціни на продукти в Чернігові, чернігів, продукти, вартість, подорожчання, ціна, молоко, сир, яйця, картопля, масло, овочі, фрукти, борошно чернігів, продукти, вартість, подорожчання, ціна, молоко, сир, яйця, картопля, масло, овочі, фрукти, борошно, тому, дешевше, &laquoСоюзе&raquo, ринках, супермаркетах, півтора, масло, варто, рівні, молоко, більше, гривень, життя, кілограм, сметана, істотно, різко, картопля, що подорожчали

Джерело: Ціни на продукти в Чернігові » ЧЕРНІГІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОРТАЛ ECITY.CN.UA | ЧЕРНІГІВ

Також ви можете прочитати