Вести.Ru: Виробники макаронів: головна біда, зростання цін на

23.11.2015

Виробники макаронів: головна біда — зростання цін на борошно

Виробникам макаронів в Росії доведеться протягом півроку підвищити відпускні ціни на свою продукцію в 1,5 рази з-за значного зростання цін на борошно, заявив президент «1-ої макаронної компанії» Андрій Ковальов. Що думають учасники ринку з цього приводу, з’ясовували Вести.Ru.

Необхідно підняти відпускні ціни, щоб вийти до колишньої рентабельності на рівні 5%, вважає Ковальов. В цьому році відпускні ціни на макарони ще не змінювалися, пояснив він. У підприємств закінчуються запаси, а перехід на борошно нового сезону неминуче призведе до зростання цін на макаронні вироби. При цьому найбільше подорожчають макарони з твердих сортів пшениці, зазначив Ковальов.

За його словами, крім того, що ціни на зерно і борошно зросли, важко знайти сировину необхідної якості. «Доведеться і в Казахстані закуповувати, але там воно поки дорожче за логістики», — додав Ковальов. У минулому році рентабельність компанії склала 10%, завдання в цьому році — вийти на рентабельність хоча б 5%. «Головна біда для нас — зростання цін на борошно», — додав він.

з 2005 року роздрібні продажі макаронних виробів в Росії постійно зростали, у 2009 році продано 1,036 млн тонн макаронів. У 2009 році на російському ринку вперше відзначено зменшення обсягу продажів, експерти пов’язують це зі зниженням реальних доходів населення та зростанням роздрібних цін на продукти харчування. Серед макаронних виробів найбільшою популярністю користується недорога продукція — локшину і фігурні макарони. У 2009 році вони зайняли 67% ринку.

У 2010 році попит на макаронні вироби знижується. Спад обумовлений насиченістю ринку, складські залишки на кінець 2009 року досягли 278,5 тис. тонн, що становило чверть від загального ринкового пропозиції.

Зниження попиту відбувається під впливом двох факторів. Перший фактор — це зниження чисельності населення, що призводить до скорочення об’єму продажів. Другим важливим чинником, що обмежує зростання ринку макаронних виробів, є розвиток конкуруючих продуктів-заступників, у першу чергу, овочевих і круп’яних гарнірів.

Макаронні вироби являють собою відформоване висушене бездріжджове пшеничне тісто у формі трубочок, ниток, стрічок і різних фігур. Залежно від використовуваних форм, вони підрозділяються на чотири типи: трубчасті, ниткоподібні, лентообразные, фігурні. По якості і сорту борошна, з якого вони виготовлені, макаронні вироби підрозділяють на групи А, Б, В і класи 1 і 2.

Макаронні вироби групи А виготовляють із твердої пшениці (дурум) і борошна вищого сорту підвищеної дисперсності з твердої пшениці. Макаронні вироби групи Б виготовляють з м’якої склоподібної пшениці. Макаронні вироби групи В роблять з хлібопекарського пшеничного борошна і макаронної борошна вищого сорту з м’якої пшениці (крупки). 1-й клас виробів виробляють з борошна вищого сорту, 2-го класу виготовляють з борошна першого сорту. Саме у вартості борошна полягає, перш за все, причина подорожчання макаронних виробів, оскільки ціни на зерно і борошно ростуть.

«В собівартості виробництва борошна 80-85% вартості припадає на сировину, для макаронної промисловості цей показник менше, на рівні 60%. Залежність виробників від вартості сировини значна. Головною причиною підвищення цін, як і на багато товарів сільського господарства, є неврожай зернових у цьому році. Зростання цін на пшеницю в два рази тягне за собою і корекцію цін на готову продукцію», — пояснив Вестям.Ru начальник відділу маркетингу компанії «Макфа» Максим Удодов.

За його словами, бакалійна галузь не може похвалитися високою рентабельністю, тому виробники борошна та макаронних виробів не можуть взяти на себе значну частину цінового навантаження. «Ми змушені були підвищити ціну на макарони з твердих сортів пшениці у вересні. Подальша ситуація з цінами буде прямо залежати від ринкових цін на пшеницю», — підкреслив Удодов.

Комерційний директор компанії «Орская макаронна фабрика» Андрій Крашениников вважає, що говорити про ціноутворення складно, оскільки, в першу чергу, відпускна ціна на продукцію залежить від вартості зерна на ринку.

«Незважаючи на те, що Орская макаронна фабрика знаходиться в зоні вирощування пшениці твердих сортів, і основним регіоном вирощування такої пшениці в Росії є схід Оренбурзької області, ми спостерігаємо дефіцит сировини — зерна твердих сортів. За прогнозами сільгоспвиробників і зернових продавців, запаси твердого зерна знаходяться на мінімальному рівні щодо потреби ринку», — пояснив Вестям.Ru Крашениников.

На його думку, мова може йти не просто про підвищення або зниження цін на борошно твердих сортів пшениці і, як наслідок, про зміну цін на макаронні вироби з такої пшениці, а про перехід на випуск макаронних виробів з борошна хлібопекарського. Вироби з хлібопекарського борошна не відповідають європейським стандартам і суттєво відрізняються за споживчими якостями.

«Рівень рентабельності Орській макаронної фабрики на макаронні вироби і борошно твердих сортів є мінімальним, ми вже не думаємо про стягнення прибутку на колишньому рівні. Нинішня рентабельність лише дозволяє підтримувати виробничу діяльність підприємства. Фабрика шукає альтернативних постачальників зерна в Казахстані, але в такому випадку гостро постає проблема логістики в силу високих витрат», — зазначив Крашениников.

Зерно і борошно дорожчають, оскільки це закон ринку. У зв’язку з посухою і неврожаєм важко уявити собі, що ціни на зерно на ринку впадуть, вважає комерційний директор холдингу «Бєлстар-Агро» Олександр Ковшутин.

«В самому питанні про ціни на макаронні вироби міститься частина відповіді. Макаронні вироби виготовляють із борошна, а борошно дорожчає. Це знає будь-який учасник ринку. А борошно з твердих сортів пшениці може подорожчати в два-три рази, вже зараз спостерігають певний дефіцит такої пшениці», — пояснив Ковшутин Вістям.Ru.

На його думку, до очевидного факту подорожчання зерна і борошна необхідно додати те, що тарифи на електроенергію та ціни на паливо не знижуються, швидше, навпаки. Все це треба закладати в собівартість продукції, інакше підприємство просто розориться. «Макаронні вироби подорожчають, однак не можна говорити про те, що вони подорожчають в два-три рази як зерно або борошно. Тут багато різних складових. Ми намагаємося підтримувати виробництво, виконувати соціальні завдання, зарплату людям треба платити, у нас хороші працівники. Знизимо рівень рентабельності, ужмемся як можемо, але від ринку не піти. Повторю: ціни на макаронні вироби можуть зрости, в першу чергу, через подорожчання зерна і борошна. Наскільки виростуть ціни — залежить від ринку і попиту. А попит на макаронні вироби почав зростати, оскільки другий російський хліб — картопля — в цьому році також не вродив», — уклав Ковшутин.

«1-ая макаронна компанія» управляє трьома фабриками: «Екстра М» у Москві, «1-ої Петербурзької макаронної фабрикою» і «САОМІ» в Смоленську. Група виробляє макаронні вироби під торговими марками «Екстра-М», «Знатні», «Сімейний обід», «Саомі» і «1ПМФ».

Компанія «Орская макаронна фабрика» — виробник борошна твердих сортів пшениці і макаронних виробів торгових марок «Країна Макарония», «Аллегретто», Fitness Pasta.

Компанія «Макфа» виробляє макаронні вироби і крупи Макfа, макаронні вироби Grand di Pasta, «Смак», оливкова олія Grand di Oliva, борошно і борошняні суміші Макfа.

Холдинг «Бєлстар — Агро» випускає макаронні вироби під марками «Добрий злак», «Макво», Lavio, а також хлібобулочні вироби.

Короткий опис статті: ціна на борошно Виробникам макаронів в Росії доведеться протягом півроку підвищити ціни на свою продукцію з-за значного зростання цін на борошно, говорять опитані Вестями.Ru учасники ринку. Борошно з твердих сортів пшениці може подорожчати в два-три рази, вже зараз спостерігається певний дефіцит такої пшениці. борошно зерно Орськ макарони рентабельність Казахстан

Джерело: Вести.Ru: Виробники макаронів: головна біда — зростання цін на борошно

Також ви можете прочитати