Виробники борошна україні випускають борошно грубого помелу і борошно з твердих сортів пшениці, 0552.

14.07.2015

Борошно грубого помелу та її переваги

Кращим варіантом стане борошно, отримана в результаті грубого помелу. Така борошно виготовляється з цільних неочищених зерен, що насичує її корисними речовинами, вітамінами і клітковиною. Саме тому вона має набагато більш темний колір порівняно з високосортної борошном, зберігаючи при цьому пекарські якості на настільки ж солідному рівні. Для поєднання приємного з корисним рекомендується використовувати борошно грубого помелу навпіл з високосортної.

Борошно грубого помелу вельми вигідна при виробництві, так як практично не дає відходів. Її вихід становить 96%. Для порівняння, вихід борошна вищого сорту досягає лише позначки в 27%.

Що стосується структури, частки в такому борошні великі і неоднорідні.

Як відомо, борошно є основним інгредієнтом всіх хлібобулочних виробів. Найпопулярнішою у використанні є пшеничне борошно. Вищий сорт цього продукту виготовлений з очищених зерен пшениці і застосовується для виготовлення здоби. Таке борошно має презентабельний білий колір і дає можливість спекти м’яке тісто.

Оболонка від зерна тут геть відсутній, що можна відчути, потерши жменю такої муки між пальцями: крихт ви там не знайдете. Однак, відомо, що саме в зерновий оболонці містяться всі важливі елементи. Отже, пшеничне борошно вищого сорту містить тільки крохмаль, який може знадобитися лише в тому випадку, якщо стоїть мета поправитися.Якщо ж стоїть питання вживання борошняних виробів з користю, потрібно вибирати ті, що були виготовлені з борошна першого або другого сорту, ступінь очищення яких значно нижче.

Борошно з твердих сортів пшениці та її особливості

Окремої уваги заслуговує борошно з твердих сортів пшениці. Вона відрізняється від своїх побратимів підвищеним вмістом білка, мікроелементів, вітамінів і клітковини. Вживаючи її в їжу регулярно, можна поліпшити роботу травної системи, налагодити обмін речовин і підвищити імунітет. Такі властивості борошно з твердих сортів пшениці отримала внаслідок особливого вітамінного складу:

  • Вітамін сприяє підтримці фізичного та емоційного стану на належному рівні.
  • Токоферол – потужний антиоксидант природного походження.
  • Триптофан – амінокислота, якої поки немає аналогів, сприяє кращому сну, знімає стрес і занепокоєння.
  • Клітковина нормалізує роботу травного тракту, дає відчуття ситості і живить організм корисними елементами.

Хліб, в основі якого борошно з твердих сортів пшениці, відрізняється апетитною хрусткою скоринкою, золотавим кольором і чистим пшеничним ароматом.

найвідоміші виробники борошна в Україні

Для того, щоб випічка та інші борошняні вироби вийшли смачними і апетитними, необхідно придбати борошно хорошої якості. На жаль, цим можуть похвалитися далеко не всі виробники борошна, Україна займає лідируюче місце на борошняному ринку, але, не дивлячись на це, якісний товар потрібно ще пошукати.

В список лідерів зі значним відривом виділяються Новопокровський КХП та ТМ Хуторок, як найбільш популярні виробники борошна, Україна та її багаті поля дозволяють їм виробляти борошно пшеничне вищого і першого сортів. Менш популярним є концерн «Гартнер Україна» з р. Чугуїв Харківської області. Після нього йде київський «Експо-М» та ТОВ «Агрофірма » ХЕТЕКО» з Херсона. Продукція цих підприємств відрізняється між собою кольором, вмістом клейковини і поживних елементів. Існують ще й інші виробники борошна, Україна, як відомо, країна сонця і полів, тому її щедрі врожаї дозволяють висунути борошномельне справу на лідируючі місця в національних і світових рейтингах.

Короткий опис статті: борошно пшеничне Борошно грубого помелу та її переваги

Джерело: Виробники борошна україні випускають борошно грубого помелу і борошно з твердих сортів пшениці — 0552.ua

Також ви можете прочитати