Виробництво пшеничного подового хліба, технологія і нюанси

11.08.2015

Виробництво пшеничного подового хліба — технологія і нюанси

Виробництво пшеничного подового хліба — дуже важливий вид діяльності. Хліб — особливий продукт. Йому присвячені прислів’я та приказки в різних мовах. « Хліб — всьому голова» — говорить російське прислів’я, відображаючи чільну роль цього продукту в нашому раціоні. Хліб. як відомо, є найціннішим джерелом речовин, необхідних організму людини. Пшеничний хліб містить білки, жири, вуглеводи, амінокислоти, вітаміни, мінерали, мікроелементи. Пшеничний подовий хліб, виробництво якого засноване на спеціальних технологіях, печуть з якісних інгредієнтів, і він володіє цими корисними речовинами. У добу треба споживати 300-400 г пшеничного хліба, щоб отримати всі ці корисні речовини в необхідному обсязі.

Цей хліб випікають з борошна вищого, першого або другого сорту. Дуже популярний у нас, житній хліб низькокалорійний, багатий вітамінами В1,В2, залізо, фолієву кислоту. Але порівняно з пшеничним хлібом, у нього висока кислотність, і людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, його споживання не рекомендується. У пшеничного хліба немає таких обмежень. Обмежувати його споживання стараються ті, хто бажає позбавитися від зайвих кілограмів. Особливо це стосується пшеничного хліба з борошна вищого сорту.

При виготовленні пшеничного борошна вищого сорту, зерно пшениці очищають від оболонки, яка містить багато корисних речовин — вітамінів, мікроелементів і клітковини. І тому вживання хліба другого або першого сорту буде більш корисним. Ще корисніше буде цільнозерновий хліб.

На підприємстві з випікання хлібних виробів виробництво пшеничного подового хліба технологічно не відрізняється від виробництва формового хліба. Подова називають хліб, який випікається без форми. Ось і вся різниця.

На попередній стадії — підготовки — всі процеси протікають однаково. Для виробництва пшеничного подового хліба пшеничне борошно просіюють, закваску або дріжджі розчиняють у теплій воді. Окремо готують сольовий розчин. Якщо рецептура містить такі продукти, як цукор, масло та інші інгредієнти, то їх також відміряють і готують до замісу.

В умовах промислового виробництва ці вихідні інгредієнти подаються по трубах в спеціальний чан для замісу тіста. Спеціальний пристрій — тістомісильна машина — змішує їх. Далі тісто залишають у спокої на час расстойки.

Через дві години, тісто ще раз перемішують і подають в інший цех, де відбувається випічка. Там готове тісто проходить кілька етапів обробки. Одна машина ділить тісто на порційні шматки. Інша машина прокатує кожен шматок так, щоб шматок тіста прийняв форму кулі. Далі подовий хліб має вже випікатися.

Випічка пшеничного подового хліба в умовах виробництва відбувається в спеціальних печах, де коржі майбутнього подового хліба лежать на поличках, які обертаються по кругу, проходячи через горнило печі. В піч надходять шматки сирого тіста, а виїжджає звідти — готовий подовий хліб з гладкою хрусткою скоринкою.

Виробництво пшеничного подового хліба хорошої якості визначається за зовнішнім виглядом виробу. Пшеничний подовий хліб має рівну гладку однорідного кольору скоринку. Якщо на скоринці є горбки, це означає, що мука була застосована неоднорідна.

Технологія виробництва пшеничного подового хліба передбачає подальшу підготовку хліба до продажу. Випічкою хлібного виробу процес виробництва ще не закінчується. Повинно пройти ще хвилин 40-60, щоб хліб охолов, і міг бути упакований. Тільки в цьому випадку подовий хліб зберігає свою форму і приємну хрустку скоринку. Далі хліб розвозиться по торговим підприємствам.

Питання якості у виробництві хліба це, значною мірою, питання відповідності стандартам складу та маркування хліба. Якщо упаковка містить значок ГОСТ, то такий пшеничний подовий хліб більше вселяє довіри. Можете бути впевнені, він створений з якісних натуральних продуктів. За законом покладено на упаковці вказувати всі інгредієнти продукту. Наявність у складі барвників, покращувачів смаку та консервантів з маркуванням « Е», повинні насторожувати споживача. Термін зберігання продукту може бути продовжений, але смакові якості можуть постраждати.

Короткий опис статті: пшеничне борошно Виробництво пшеничного подового хліба — технологія і нюанси виробництво, подового, пшеничного хліба

Джерело: Виробництво пшеничного подового хліба — технологія і нюанси

Також ви можете прочитати