Без рубрики

Як правильно вибрати хорошу хлібопічку: поради та рекомендації

28.09.2015

Як вибрати хлібопічку (хлібопічка)

Більшість людей знають, що хліб — всьому голова! Будь-яке блюдо ви не приготували, запашний хліб зможе додати ще більше смаку та пікантності. Немає жодної країни, де хліб не стояв на чолі всього столу.

Для того щоб вийшов смачний, м’який і ароматний хліб наші предки пекли його в печі, але тепер під час нових технологій піч нам замінює – хлібопічку. З її допомогою ви зможете не тільки випікати пшеничний або бородинський хліб, але і створювати свої власні рецепти, експериментуючи і знаходячи щось нове. Ще одним позитивним моментом є те, що хлібопічка може випікати різну здобу, замішувати тісто, пекти кекси.

На сьогоднішній час ринок пропонує великий вибір хлібопічок. Кожна з них відрізняється не тільки виробниками, але і своїм обсягом, від якого буде залежати і маса хліба, функціями, потужністю. Для того щоб вам було простіше вибрати для себе найбільш підходящу модель з усіх хлібопічок, ми розповімо про основні їх особливості.


Зупинимося на пристрої хлібопічки.
Техніка спочатку складається з металевого або пластмасового корпусу. Зсередини вона обов’язково повинна мати металеву основу, яка і буде створювати ефект «духовки». Всередині стін хлібопічки розміщені тени, які і нагрівають її до потрібної температури. Часто на верхній кришці техніки розміщено оглядове вікно, з його допомогою можна контролювати весь процес приготування, також на ньому розташовується дисплей, на якому ви вибираєте необхідний режим приготування, а також сам спосіб випікання. Будь-яка хлібопічка у своєму комплекті повинна мати спеціалізований контейнер, який призначений для ізюму, горіхів або насіння. Для перемішування тіста повинна бути передбачена спеціальна ємність з лопаткою. Сама ємність і лопатка виготовляються з металу, але обов’язково покриваються зверху антипригарним покриттям.

Хлібопічка має певний набір функцій. Одні з них стандартні, які повинні бути в кожній моделі, інші, притаманні не всім.

Обов’язкові стандартні функції:

 • Замішування тіста – воно може бути як дріжджове, так і бездріжджове, самої різної консистенції для виготовлення різних видів випічки;
 • Колір кірочки – ви можете вибрати: бліде, золотисту або засмажену шкуринку. Буде залежати тільки від ваших уподобань;
 • Експрес випічка – значно прискорює процес випікання. В такому режимі хліб виходить більш щільним, так як тісто не встигає піднятися. Експрес режим вкорочує час випікання практично в два рази.

Чим більше ціна на хлібопічку, тим більше додаткових функцій в ньому з’являється.

 • Режим випічки бородінського хліба;
 • Виготовлення кексів;
 • Випічка, що включають в себе найрізноманітніші добавки;
 • Програма для випікання бездріжджового хліба;
 • Випікання здоби з різних видів борошна: перлової, гречаного, рисового, кукурудзяного;
 • Режим випікання з борошна грубого помелу;
 • Програма для випікання солодощів з додаванням шоколаду, родзинок, меду, цукру і багато іншого.

Вибираючи для себе хлібопічку, визначитеся, які функції вам будуть необхідні, не варто переплачувати гроші за абсолютно не потрібні речі. Якщо ви вже визначилися і точно знаєте, що будете купувати хлібопічка, то варто знати про деякі моменти технічні характеристики:

 1. Вага, габарити хлібопечі;
 2. Вага випічки;
 3. Потужність;
 4. Корпус;
 5. Таймер і диспенсер;
 6. Захисні функції.

Вага хлібопічки варіює від 4 до 10 кг Чим вона більше важить, тим більше місця він займає. Компактні моделі, які мають повний набір функцій, коштують значно дорожче. Необхідно відразу вибрати місце, де буде стояти техніка, оскільки хліб готують часто, а постійно діставати хлібопіч з комори незручно і важко, особливо якщо вона має максимальний вагу.

Хлібопічка займає чимало місця, тому перед покупкою варто його визначити і заміряти відстань до розетки, а перед вибором техніки варто звернути увагу на довжину шнура.

Вага випічки — це вага хліба, що випікається хлібопічкою за один раз, починаючи від 500 грам і доходить до 2 кг. Чим більше вага випічки, тим більше і габарити хлібопічки. Бюджетні моделі можуть випікати продукцію максимум до 1 кілограма. Форма випічки залежить від форми посудини, в якій все і відбувається.

Багато сучасні хлебопечки мають додаткову функцію, за допомогою якої можна вибрати вага продукції, якщо ви, наприклад, хочете щоб сьогоднішній хліб був легше, ніж вчора або навпаки.

Електромощності хлібопічки може бути від 450 — 1650 Вт. Ніж потужність більше, тим процес випічки швидше, а ще від цього залежить і вагу хліба. Наприклад:

  від 0,5 до 0,7 кг. випічки – 550-650 Вт; від 0,7 до 1 кг. випічки – 650-800 Вт; більше 1 кг. – більше 800 Вт.

Корпус хлібопічки може бути виконаний як з пластику, так і з металу. Пластмасові вироби легше, але не так надійні. При ударі може тріснути. Також неякісна пластмаса при зіткненні з гарячим може виділяти шкідливі речовини.

Металевий корпус міцнішим і надійнішим, за вагою трохи важче, ніж пластмасовий і дорожче за ціною.

В хлібопічці влаштований таймер від 12 до 15 годин. що дає можливість встановити час запуску, смачна і свіжа випічка буде будити вас щоранку або зустрічати з роботи. Диспансер – пристрій, який знаходиться в кришці техніки. Він призначений для того, щоб у нього клали додаткові складові, а хлібопічка сама додавала їх в потрібний час.

Хлібопічка має спеціальний захист від перепадів напруги і перегріву. Захист від перепадів електроживлення дає можливість хлібопічці після її знеструмлення запам’ятати процес, на якому вона зупинилася і продовжити після відновлення живлення з того ж місця. Ось тільки пам’яті у неї вистачити на 7 — 15 хвилин. Найдорожчі моделі можуть відновити роботу протягом 40 хвилин.

Багато хто використовує цю функцію, якщо необхідно переставити техніку на інше місце. Але хочемо попередити, що дана функція не завжди спрацьовує, і далі робота не продовжується. Тому не варто зловживати.

Сучасний ринок техніки пропонує безліч варіантів хлібопічки як вітчизняного, так і зарубіжного виробника: KENWOOD,Hitachi, Panasonic, Moulinex та Phillips, LG. За перше місце борються три основні фірми Panasonic, Moulinex та Phillips. Вони зарекомендували себе з хорошого боку.

Короткий опис статті: вибрати хлібопічку Як вибрати хлібопічку (хлібопічка) Більшість людей знають, що хліб — всьому голова! Будь-яке блюдо ви не приготували, запашний хліб зможе додати ще більше смаку та пікантності. Немає ні вибрати хлібопічку

Джерело: Як правильно вибрати хорошу хлібопічку: поради та рекомендації

Також ви можете прочитати