Як спекти хліб без дріжджів, без яєць, без хлібопічки?

23.09.2015

Hint4.me — Запитання та Відповіді
Як спекти хліб без дріжджів, без яєць, без хлібопічки?

Трепетне ставлення до хліба століттями передавалися з покоління в покоління. Але навряд чи сучасний магазинний хліб викликає у когось хоч скільки-небудь поваги. Найчастіше люди просто воліють не задаватися питанням, з чого його там пекли, щоб наслідки з’їденого хоча б не погіршувати стресом. Все одно адже альтернативи немає.

А що, якщо ми запропонуємо вам альтернативу? Здоровий хліб без дріжджів, спечений у звичайній духовці!

Без дріжджів – так корисніше. Замість дріжджів використовується закваска з борошна і води.

Адже термофільні дріжджі:

А закваска – продукт природного молочнокислого бродіння.

Без яєць – за цим рецептом вони просто не потрібні. А значить, такий хліб підійде ще і вегетаріанцям або людям, що дотримують пост.

Без хлібопічки – можна і в ній, але, якщо немає хлібопічки, – звичайна духовка нічим не гірше.

Наступні рекомендації – досвід, придбаний у результаті не одного десятка спроб, під час яких ми зіткнулися з різними проблемами і знайшли рішення – щоб вам не довелося. Щоб з першого разу у вас вийшов смачний натуральний хліб при мінімумі витрат і зусиль.

ЗАКВАСКА

Закваски бувають хмелеві, ізюмні, рисові і т. д. Але в більшості своїй вони складні у виконанні. Найдоступніша – з борошна і води. Саме такий користувалися наші предки до появи дріжджів.

Зазвичай перша порція закваски готується протягом трьох діб. Але, чим їй тепліше, тим швидше піде бродіння. Процес можна скоротити до 30-36 годин.

Борошно для закваски підходить не всяка: борошно вищого гатунку найчастіше не піддається бродінню з-за способу очищення і вмісту домішок проти злежування.

Бродять (перевірено):

  • житнє обдирне борошно;
  • борошно пшеничне цільнозернові;
  • борошно пшеничне грубого помелу.

Всі ці види борошна продаються в супермаркетах чи на ринках, розфасовані в паперові пакети по 1-2 кг

Закваска з цільнозернового борошна пшеничного кисла, більше підходить для кислого хліба. Сама нейтральна – закваска з борошна грубого помелу.

Отже. Потрібно змішати 1/2-3/4 склянки борошна з такою ж кількістю води, накрити тканиною і поставити в тепле місце на 10-12 годин. Вже видно процес бродіння. Повторити процедуру ще 2 рази.

Якщо перед підгодівлею (додаванням борошна і води) ви помітили, що закваска відокремила частина води, ставши рідкуватий, – скомпенсируйте консистенцію, додавши більше борошна. Розчин повинен бути густіше, тягнутися, як мед.

Готова закваска в два рази збільшується в об’ємі і виглядає як пінна маса:

Але не чекати ж 36 годин кожен раз, коли захочеться спекти хліб. Тому частина залишилася закваски ставиться в холодильник в баночці, накритій тканиною. У холодильнику бродіння майже зупиняється – і закваска якийсь час не перекисает. Коли ж вона знадобиться в наступний раз – залишиться дістати її з холодильника, додати порцію борошна з водою і відправити грітися на 10-12 годин. Вранці підгодуйте закваску – ввечері можна замішувати хліб.

Хліб замішується хвилин за 10.

2 чайні ложки солі і 2 столові ложки цукру розчинити в невеликій кількості окропу. Нехай остигає.

На 3 склянки пшеничного борошна (тут можна вищого сорту) додати 2,5 столових ложки соняшникової олії. Перетерти руками (для рівномірності).

Додати охолоджену солоно-солодку воду в борошно з маслом.

Тепер додати 1,5-2 склянки квасу.

Замісити тісто.

Тісто теж має підходити в теплому місці 6-8 годин. Коли воно підніметься, неможливо буде перемістити його, не деформувавши. Тому відразу з тіста формуємо хліб і поміщаємо в підготовлену форму для випікання.

В даному випадку була використана форма для торта, змащена всередині соняшниковою олією (застелене дно пергаментом, теж змазано). Щоб скоринка не пересихала, тісто разом з формою було зав’язано в кульок.

Минуло 8 годин:

Тісто виросло вище, ніж очікувалося, дістало навіть до кулька (чим і обумовлені «рани» на поверхні).

Минуло 19 години:

Як бачите, додаткові 11 годин в теплі нічого не змінили. Перших 6-8 годин цілком достатньо.

ВИПІКАННЯ

Займає 1 годину 10 хвилин. Температура 125 градусів.

Але є просте рішення: випікати хліб з парою. Для цього разом з хлібом в духовку ставиться яка-небудь стара посуд, яку не шкода, на 3/4 заповнена окропом. При 125 градусах вода кипітиме, а пара від неї не дасть скоринці підсихати.

Короткий опис статті: хліб в хлібопічці Здоровий хліб без дріжджів, спечений у звичайній духовці! хліб без дріжджів, хліб в духовці, хліб без яєць, хліб на заквасці, закваска, хліб

Джерело: Як спекти хліб без дріжджів, без яєць, без хлібопічки?

Також ви можете прочитати