Як спекти корисний кукурудзяний хліб в духовці

03.07.2015

Як спекти корисний кукурудзяний хліб в духовці
Історія кукурудзяного хліба

Кукурудзяний хліб почали готувати з незапам’ятних часів. Розкопки показали, що примітивні форми кукурудзи оброблялися як хлібна рослина більше шести тисяч років тому. Взагалі хліб – один з найдавніших продуктів, що складаються людиною. Північноамериканські і південноамериканські коржі з кукурудзи є першим в світі кукурудзяним хлібом. До речі, коржі в тих краях популярні й донині. Наприклад, знаменита мексиканська тортілья. Індіанці їх випікали з давнішніх часів, а теперішню назву дали їм іспанські конкістадори, яким такі коржі нагадували омлети (відомо, що в Іспанії tortilla — це омлет). До речі, тортилья входить в список продуктів, які беруть з собою в космос американські астронавти. А вони повинні харчуватися тільки найкращим, адже життя на борту космічного шатла нелегка.

Стародавні індійці вважали кукурудзу подарунком богів, і вони дякували за це підношенням страв з кукурудзи, в першу чергу – коржів. Кожне її зернятко було для них священним! Європейці почули про кукурудзі вперше від Христофора Колумба. Вже тоді, в XV столітті, ця злакова культура була привезена до Європи. Нині кукурудзу їдять у всьому світі, і нерідко вона є основним продуктом для мешканців багатьох країн. А хліб – це один із найпоширеніших продуктів харчування. Його готують з кукурудзяного борошна, яке буває тонкого і грубого помелу. Хліб з останньої виходить трохи зернистим і щільним, а з борошна тонкого помелу – більш м’яким і ніжним. Саме такий хліб з кукурудзяного борошна ми і збираємося сьогодні приготувати.

Кукурудзяний хліб: користь і шкода

Отже, тема дня — кукурудзяний хліб, користь від вживання якого надзвичайно велика. За поживністю кукурудза перевершує практично всі овочеві культури. Так, в її зернах містяться дуже важливі речовини для організму солі кальцію, калію, заліза, магнію, фосфору. І, що важливо, при термообробці кукурудза зберігає більшість корисних речовин. Тому кукурудзяний хліб не тільки дуже живильний, але і корисний. Правда, є й протипоказання до вживання кукурудзяного хліба, і вони стосуються тих, хто має серйозні проблеми з ШКТ і хвороби печінки. Але в цілому, це дуже корисний хліб.

Отже, перед тим, як спекти кукурудзяний хліб, ознайомимося зі списком необхідних інгредієнтів.

Короткий опис статті: хліб з кукурудзяного борошна » Як спекти корисний кукурудзяний хліб в духовці

Джерело: Як спекти корисний кукурудзяний хліб в духовці

Також ви можете прочитати