Як вибрати правильну борошно . Як вибирати продукти . JV.RU

04.05.2016

Як вибрати правильну борошно

© Corbis/Fotosa.ru

Маркування борошна

Якісне борошно, як правило, має на упаковці мінімум два значка: РСТ і «Добровільна сертифікація». Вони означають, що продукт пройшов перевірку на гербіциди, в ньому немає важких металів, він відповідає санітарно-гігієнічним нормам і безпечний для здоров’я. У Москві зустрічається ще «Екологічний продукт» — по суті те ж саме, що «Добровільна сертифікація». Щоб мати право писати «Без ГМО» (найчастіше на соєвої борошні), компанії проходять окрему експертизу.

Вищий пілотаж — значок ISO (міжнародний сертифікат системи менеджменту якості). «Але він є від сили 10% виробників», — говорить Алла Мойсеєва, професор кафедри технології продуктів харчування та експертизи товарів МГУТУ. У Москві це, наприклад, Московський комбінат хлібопродуктів, в Пітері — млиновий комбінат «Предпортовый».

Термін придатності борошна

Головний орієнтир свіжості борошна і сумлінності виробника. Хороша борошно не може мати термін придатності більше півроку. Між тим в магазинах мені траплялися і 10 місяців, і 12, і навіть 18. Якщо ви бачите таку цифру на упаковці, брати не варто. Швидше за все, борошно додали стабілізатор, щоб продовжити термін зберігання. Шанс зіткнутися з простроченим товаром вище, якщо мова йде про борошні з наповнювачем: млинцевої, макаронної, для кондитерських виробів і т. п. Ідеальне місце зберігання для будь борошна верхня полиця холодильника, де прохолодно і темно.

Як вибрати борошно?

«Уважно розгляньте муку, вона повинна бути однорідно білосніжною, без вкраплень, — говорить Олена Васильєва, старший менеджер компанії «Гарнець». — Якщо вкраплення помітні, значить, борошно розбавили сировиною більш низької якості».

У свіжої натуральної муки приємний солодкуватий смак меленого зерна, запах нейтральний. Вона скрипить, якщо стиснути її пальцями, але не залишає на них слідів. Неякісна «покращена» борошно віддає цвіллю і гірчить, викликає легке печіння на язиці. Обов’язково просеивайте борошно через сито перед вживанням.

Корисна пшеничне борошно?

Пшеничне борошно вищого і першого сортів — пустушка в сенсі вітамінів і мінералів і до того ж сама перехимиченная. Стабілізатори, консерванти, відбілювачі, розпушувачі, покращувачі наш виробник не повідомляє про них на етикетці («Як нас обманюють етикетки» ).

Так що краще переходьте на нову пшеничне борошно, цільнозернове. В ній зберігається більше корисних речовин, ніж у звичайній. А шкідливої хімії немає.

Сама екологічно чиста цільнозернові борошно — спельтовая. Спельта — це дика пшениця, в ній міститься в кілька разів більше білків, мінералів (особливо групи В), мікроелементів (залізо, магній і фосфор) і клітковини, ніж у звичайній. А вуглеводів і білка глютену, на який у багатьох алергія, навпаки, менше. Цільнозернові борошно зі звичайної пшениці трохи бідніше мінералами і вітамінами, але все одно незрівнянно корисніше, ніж борошно вищого і першого сортів.

Пропоную гід по здорової борошні, щоб зорієнтуватися.

Спельтовая цільнозернові борошно

Це німецька органічна спельта з кількома солідними європейськими экосертификатами. Значить, важких металів, гербіцидів, консервантів і покращувачів можна не побоюватися. Продається ще італійська, під маркою Farro Perlato. Італійці славляться спельтой навіть більше, ніж німці (ця крупа любить теплий клімат), але у них вона дорожче, 242 руб. / 500 р.

Що з нею робити: з спельтового виходять відмінний хліб («Випікаємо корисний хліб вдома: рецепт велнес-короваю за 20 хвилин» ). макарони, піца і солодка випічка з вираженим горіховим смаком.

Гречана мука

Житнє обдирне борошно
Льняна мука
Вівсяна мука

Ще один продукт компанії «Гарнець». Деталей про походження, технології виробництва на етикетці мінімум. Значки РСТ і «Добровільна сертифікація» — гарантія якості. Термін зберігання — 10 місяців. Це явно багато для борошна, багатої жирами. За 10 місяців вона напевно встигне прогіркнути.

Пшеничне борошно шпалерна цільнозернові грубого помелу

Короткий опис статті: цільнозернові борошно купити Все про фітнесі, йоги і здоровий спосіб життя! Телеканал «ЖИВИ!»: онлайн-трансляція і програма передач. Фітнес-відеотека: відео заняття з кращими інструкторами телеканалу: Марина Корпан, Олексій Меркулов та багато інших! Дивіться фітнес-відео онлайн! Статті та блоги з фітнесу, психології, красі та здоров’ю. Фітнес-тури і йога-тури! живи, телеканал живи, телеканал живи програма, займатися онлайн, фітнес вдома, фітнес відео онлайн, телеканал живи дивитися онлайн, живи тб, jv.ru, фітнес відео, фітнес-відео онлайн, Марина Корпан, Олексій Меркулов, фітнес-тури, йога-тури

Джерело: Як вибрати правильну борошно :: Як вибирати продукти :: JV.UK

Також ви можете прочитати