Без рубрики

Який хліб вибрати . Харчування по Монтіньяку Глікемічний індекс

11.08.2015

Який хліб вибрати

родолжаем розбиратися з вуглеводами, в коментарях до матеріалу Погані і хороші вуглеводи Наталі питає:

Добрий день, допоможіть будь ласка розібратися в хлібі і макаронних виробах для 1-ї фази. Що таке хліб їхні муки грубого помелу і макаронні вироби, і де їх можна купити(р. Москва).Заздалегідь велике спасибі.

Наталі, з хлібом дійсно складно, знайти правильний хліб не просто. Можу порадити уважно читати інформацію про склад хліба на упаковці.

Зараз в супермаркетах можна знайти хліб цільнозерновий борошна. Ще візьміть до відома, що обойне борошно — це те ж саме, що цільнозернові, цілісна, зернова.

Наприклад, у Сьомому континенті продається хліб «Тонус». Ось так виглядає етикетка та упаковка. На сайті виробника повідомляється, що глікемічний індекс хліба — 41.


100% житній хліб має ГІ 40. Не варто брати хліб з солодом, все-таки солод має високий глікемічний індекс.

Також майте на увазі, що обдирне борошно містить значно більшу кількість розмелених оболонок зерна порівняно з борошном вищого сорту, так що шукайте на етикетках обдирне і шпалерне борошно.

Житнє обдирне борошно у складі хліба можна зустріти часто, щоправда, до неї додають пшеничне борошно 1-го сорту.

Приклад — Дарницький хліб (в ньому 60% хлібопекарської борошна житнього обдирного і 40% борошна пшеничного хлібопекарської 1 сорту). Дарницький хліб, виготовлений за ГОСТ не містить цукру і солоду. Не знаю точно, який у нього ГІ, але думаю, що має бути не більше 50. Припущення грунтуються на тому, що в таблицях ГІ знайшла інформацію по шведському хлібу (80% житнього борошна, 20% пшеничного) з ГІ 41, тому, думаю, що при співвідношенні 60:40 буде десь 50.

Через брак нічого більш підходящого у мене на сніданок іноді Дарницький, іноді хліб домашньої випічки.

Хлібці з борошна грубого помелу теж підійдуть. Але уважно читайте склад, вибирайте без штучних добавок, кукурудзи і рису.

Якщо знайдете німецький Пумперникель, він теж годиться, цей хліб з житнього борошна грубого помелу з включеннями частинок зерна.

Але, звичайно, ідеальний варіант пекти свій хліб. так ви будете на 100 % впевнені, що у вашому хлібці. Головне тут знайти правильну борошно.

У продажу зустрічається ось така Мука пшенична шпалерна виробництва КФК «Біловоддя», Орловська обл. можна пошукати її в інтернет магазинах.

Є ось така мука цільнозернові «Здоров’я Алтаю»

Огляд макаронних виробів в наступній статті.

Короткий опис статті: борошно цільнозернові родолжаем розбиратися з вуглеводами, в коментарях до матеріалу Погані і хороші

Джерело: Який хліб вибрати | Харчування по Монтіньяку Глікемічний індекс продуктів

Також ви можете прочитати