Зберігання і підготовка борошна до виробництва

30.08.2015

Зберігання і підготовка борошна до виробництва

Порошок з томатопродуктов після відновлення повинен володіти однорідним по всій масі оранжево-червоним кольором, приємним, властивим вихідної сировини, смаком і запахом, опускається наявність залежалих грудочок, що розсипаються при легкому натисканні.

На макаронних підприємствах борошно зберігається або тарним способом (у мішках), або безтарним (у спеціальних бункері). Останній спосіб зберігання є найбільш прогресивним, його основні переваги перед тарним: висока ступінь механізації і автоматизації процесів транспортування і малі втрати борошна.

Ємність складу борошна повинна забезпечувати запас її на 7 діб роботи підприємства. При нормальних умовах зберігання у зв’язку з невеликим терміном перебування борошна на складі яких-небудь помітних змін у якості борошна не відбувається.

На складі мішки з борошном укладають на піддони або трійниками п’ятірками по 8 або 12 рядів у висоту. З піддонів з мішками формують штабеля. Відстань від стін до штабелів повинна бути не менше 0,5 м, між штабелями влаштовує вають проходи шириною не менше 0,75 м. Відстань між проходами не повинно перевищувати 12 м.

При безтарному зберіганні борошно на фабрику доставляється і автомуковозах. Перекачування борошна з цистерн автомуковозов і бункер (силос) для зберігання здійснюється стисненим повітрям, що подається компресором автомуковоза в цистерну. При цьому цистерна повинна бути з’єднана з бункером через гнучкий шланг і мукопровод. У кожен бункер завантажують борошно толь до одного сорту й однорідної якості.

Склади безтарного зберігання обладнуються циліндричними або прямокутними металевими бункерами, ємність яких кратна ємності автомуковоза.

Пуск борошна у виробництво здійснюється з дозволу лабораторії фабрики.

Підготовка борошна до виробництва полягає в складанні валки, просіюванні, очищення від металевих домішок і зважуванні.

Валка полягає у змішуванні різних партій борошна одного і того ж сорту в певному співвідношенні для поліпшення будь-якого показника якості однієї партії за рахунок іншої, у якої цей показник вищий. Рецептуру валки становить лабораторія на підставі аналізів борошна. При цьому за основу приймаються колір, кількість і якість клейковини.

Розрахунок валки борошна проводиться за методом середнього арифметичного. Нехай Л і З — величини якого-небудь показника двох наявних партій борошна, причому А>Ц. Потрібно отримати суміш з середнім значенням даного показника; при цьому повинна дотримуватися умова Л>>С.

При зберіганні борошна в мішках валку здійснюють почергової (в потрібному співвідношенні) засипанням в завальну яму борошна з мішків різних партій, при безтарному зберіганні — з допомогою живильників, які подають борошно з силосів у виробництво.

Просіювання борошна здійснюється в просеивателях «Піонер», буртах, розсіву і т. д. Для просіювання зазвичай застосовують металеві сита з отворами діаметром 1,4-1,6 мм. Під час просіювання від борошна відокремлюються випадкові домішки, що відрізняються від часток борошна великими розмірами. Очищення від металевих домішок проводиться з допомогою постійних магнітів. Магніти розташовують на шляху руху борошна зазвичай в двох точках: після просіювання і безпосередньо перед випічкою дозатором преса. Борошно в поле магнітів повинна рухатися шаром завтовшки не більше 6-8 мм і зі швидкістю не більше 0,5 м/с. Очищати магніти рекомендується через кожні 4 год роботи.

Зважування борошна здійснюється для обліку кількості, що передається зі складу на виробництво. На більшості підприємств для цієї мети застосовують порційні автоваги ДМ-100. При безтарному зберіганні доцільно використовувати тензометричний спосіб зважування: під опори бункера ставлять тензометричні датчики і електровимірювальний прилад, шкала якого пропрадуирована в одиницях маси. Останній постійно вказує кількість борошна в бункері.

Технологічні схеми борошняних ліній макаронних підприємств різноманітні. Основні відмінності їх визначаються способом зберігання борошна (тарний або бестарный) і способом транспортування борошна (механічний або пневматичний). Борошно з мішків засипають у завальну яму, звідки малої норією вона подається в бурат. Після просіювання і магнітом очищення борошно великий норією подається в автоваги. Отвешенные автовесами порції зсипаються в проміжну ємність, звідки борошно транспортується розподільними шнеком в виробничі (видаткові) бункера. З них вона подається потім до пресів. Бажано мати до кожного окремий виробничий бункер, ємність якого на бути більше двозмінної продуктивності преса. У цьому випадку при тризмінній роботі пресів роботу на складі борошна можна організувати лише в одну зміну, звільнивши вантажників і завальщиков борошна від роботи в нічні та вечірні години.

Прикладом сучасної технологічної схеми борошняний лінії з безтарним зберіганням і пневматичної транспортуванням борошна можуть служити лінії Московської макаронної фабрики № 2 Мосмакаронпрома. Кожна автоматична потокова лінія для виробництва макаронних виробів, встановлена на цьому підприємстві, має окрему борошняну лінію.

Борошно зберігається у двох циліндричних металевих силосах місткістю по 56 т. На фабрику вона доставляється автомуковозами, шланги яких через щиток приєднуються до муконроводу, за яким борошно засипається в один із силосів. Завантаження того чи іншого силосу проводиться за допомогою двохпозиційного перемикача.

Силоси розвантажуються з допомогою ворошителей і шнеків-дозаторів. Останні подають потрібну кількість борошна в транспортуючий шнек, який направляє борошно в просіювач. Звідси вона надходить у шлюзовій роторний живильник. Далі борошно стисненим повітрям, що подається від повітродувки, транспортується до пресу за мукопроводу. Борошно осідає в циклоні преса, а повітря по воздухопроводу надходить у рукавний фільтр, де очищається від залишків борошняного пилу, і виходить в приміщення.

Робота всіх систем борошняний лінії автоматизована, і керівництво нею здійснюється оператором з пульсу управління.

спонсор розділу: Пости з міткою нарощування вій відгуки.

Короткий опис статті: виробництво борошна На сайті ви знайдете масу корисної інформації по кулінарії, рецепти, статті, історію страв і багато іншого. солодощі, кулінарія, чай, торти, цукерки, вафлі, їжа, фрукти, приготування їжі, кондитерські вироби, солодкі напої, соки, рецепти, кулінарні рецепти

Джерело: Зберігання і підготовка борошна до виробництва

Також ви можете прочитати