ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Цільнозерновий хліб: і їжа, і ліки

26.07.2015

Цитати

Цільнозерновий хліб: і їжа, і ліки

Рейтинг користувачів:
/ 17

Гірший Кращий

Природа влаштувала так, що тільки рослини мають здатність безпосередньо акумулювати сонячне світло, тобто накопичувати енергію. Тварини такою здатністю не володіють, тому повинні отримувати її з їжею. Але з усього розмаїття рослинного життя людей в якості основи живлення вибрав саме зернові культури.


Це багато в чому пояснюється тим, що зерно не потребує особливих умов зберігання, а також високою врожайністю: на посів можна залишати не більше 5% врожаю. Однак головною причиною є інше: тільки зернові культури — в особливості злаки — мають настільки широкий спектр різноманітних біологічно активних елементів, що цілком можуть забезпечити практично всі потреби організму людини життєво важливими компонентами їжі: вітамінами, клітковиною, вуглеводами, мінеральними речовинами, незамінними кислотами і т.д.

Але багатство злаків поживними речовинами – це одна справа, а зовсім інше – те, в якому вигляді злаки вживати.

Основна проблема сучасного харчування, за твердженням провідних дієтологів, полягає в практично повній відсутності в раціоні сучасної людини вітамінів, клітковини і мінеральних речовин в їх природній формі. В останні роки наука про живлення – дієтологія – стала приділяти велику увагу цільнозерновим продуктам і цільнозерновий (шпалерного) борошні. В першу чергу це пов’язано з обставиною, що нарешті прийшло розуміння того, що очищаючи продукти від «баластних речовин», ми очищаємо їх від всіх корисних і життєво необхідних організму компонентів.

Харчова цінність хліба значною мірою залежить від сорту борошна, використовуваної для його виготовлення. Хліб з борошна грубого помелу багатий вітамінами, мінеральними речовинами і клітковиною порівняно з хлібом з борошна вищих сортів, він володіє більш вираженим механічним впливом на шлунок. Вживаючи в їжу виключно хліб з борошна грубого помелу, практично неможливо погладшати. З-за високого вмісту в цельнозерновом хлібі харчових волокон (клітковини) насичення їм настає значно швидше, ніж при вживанні хліба із очищеного білого борошна. Крім того, грубі харчові волокна, набухаючи, очищають нашу травну систему від отрут, токсинів і продуктів розпаду. А це вкрай важливо в ситуації, коли кожен виробник продуктів харчування, намагаючись перевершити конкурентів продають якостями свого продукту (терміном зберігання, кольором, смаком і запахом), активно використовує всі передові досягнення» харчової хімії.

Захід, на відміну від Росії, вже давно прийшов до розуміння важливості зернових культур для здоров’я людини. Цільнозерновий хліб і продукти з цельносмолотого зерна там визнані лікувальними включені в національні програми по оздоровленню населення. Хліб з неочищеної муки грубого помелу в Європі обов’язково присутня в будь-якому супермаркеті. Такий хліб офіційно визнаний лікувальним продуктом проти цукрового діабету, ожиріння, остеопорозу, серцево-судинних і деяких інших захворювань. Більш того, американським ученим вдалося довести, що смертність людей, що споживають продукти з цільного зерна, знижується на 15-20%. У більшості західних країн Комітети Національного Харчування рекомендують дорослим прийом 25-35г дієтичного харчового волокна. Щодня включаючи в свій раціон хліб з цільнозерновий борошна, ви задовольняєте потреби організму у клітковині і харчових волокнах. У людей, які споживають 1-2 порції цільнозерновий їжі кожен день, на 25-35 % нижча ймовірність захворіти діабетом другого типу.

найцікавіше, що в Росії корисні властивості цільнозерновий їжі знали і активно нею користувалися. Білий хліб з очищеної сортовий борошна вживали в їжу виключно по великих святах, а будні дні їли чорний хліб з неочищеної муки грубого помелу. Вживання ж білої (рафінованої) борошна в пост було категорично заборонено, і вважалося гріхом. Саме таке ставлення до зернових продуктів дозволяло нашим предкам підтримувати своє здоров’я і не знати про багатьох сучасних захворюваннях, безпосередньо пов’язаних з порушенням обміну речовин: алергіях, цукровому діабеті, ожирінні і т.д.

Цільнозерновий хліб з нерафінованої пшеничного борошна є основним постачальником для організму людини деяких вітамінів групи В (тіамін, рибофлавін, ніацин), вітаміну Е, ряду мінеральних речовин (калій, кальцій, залізо, магній, фосфор) і дієтичної клітковини (харчових волокон). У зернових також є цінні фітонутрієнти – зустрічаються в природі рослинні речовини, що біологічний вплив і несуть користь для організму. Фітонутрієнти головним чином містяться в зовнішніх шарах зерна (висівки і зародок), а отже, в цільнозернових продуктах їх більше.

Обойне борошно — це самий крупний помел борошна: просівши шпалерного борошна виробляється через велике сито. При шпалерному помелі в борошні залишаються абсолютно всі складові зерна. Це і квіткова оболонка зерна, і алейроновий шар, і зерновий зародок. Відповідно, в обойному борошні зберігається вся біологічна цінність цільного зерна, і всі його цілющі якості для організму людини.

Зрозуміло, рафінована мука була і залишиться в нашому раціоні. Без неї важко уявити собі приготування пельменів, деяких сортів випічки, солодощів. Але, вживаючи в їжу цільнозернове борошно хоча б у вигляді хліба, ви можете позбутися від безлічі нинішніх і майбутніх проблем зі здоров’ям.

В процесі підготовки цієї статті були використані матеріали:

Короткий опис статті: цільнозернові борошно купити Сайт про здорове і правильне харчування правильне харчування, травного тракту, здоровий спосіб життя, харчування, правильним, здоровим, теорії раціонального харчування, дієти для схуднення, теоріями здорового харчування, теорія харчування, правильна, методика харчування, здоров’я, індивідуальних особливостей організму, смаків, здорового харчування, білків, травних ферментів, дієти, дієта, методика харчування, дієти, кількості, хімічним складом, кількість їжі, енергетичної цінності, кулінарній обробці харчової раціон, режим харчування, дієта, режим харчування, жири, у лікувальних цілях, захворюваннях, лікувальні дієти, корекції фігури і маси тіла, дієта для схуднення, дієта для набору ваги, страви, продукти, рецепти, страви, вуглеводами, поліненасичених жирних кислот, меню, повноцінне засвоєння корисних речовин, елементів, процесів обміну, системи травлення, мікрофлорою кишечника, міцного здоров’я, імунітету, години прийому їжі, їжа, кількістю калорій, хімічних елементів, травною системою, протягом доби три або чотири рази, харчуватися, денна норма їжі, дієтологів, засвоювати корисні речовини, вітаміни, складу, енергетичного потенціалу, продукти з високим вмістом білка, кисломолочні продукти, фрукти і овочі, травні органи, травні ферменти, засвоюваності їжі, ретельно пережовувати, правильного прийому їжі, травну систему, кишковим бактеріям, між прийомами їжі

Джерело: ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ :: Цільнозерновий хліб: і їжа, і ліки

Також ви можете прочитати