Житнє борошно

18.07.2015

Житнє обойне борошно
Житній хліб

Готують цей хліб майже завжди на заквасці і рідше на дріжджах, які дають гірший результат.

Для того щоб заквасити хліб, достатньо залишити трохи тесту на стінках старої діжок, де вже замішували житній хліб, а якщо потрібен більш кислий хліб, то додати ще й шматок раніше замішаного тіста або приготувати нову закваску. Зробити це можна трьома способами:

1. Дріжджі (2 — 3 ст. ложки) розвести теплою водою, додати воду, борошно, вимісити тісто середньої густоти, дати йому піднятися, а потім впасти — від цього він закисне. На 6 склянок борошна потрібно брати ½ склянки такої закваски.

2. На 6 склянок борошна потрібно взяти 2 склянки квасний гущі, що залишилася після приготування квасу, і заквасити тісто.

3. Приготувати густу кашку з пшеничного борошна і води, витримати в теплому місці 3 — 4 дні (до появи пухирців газу і кислуватого смаку), дати постояти ще 3 — 4 дня (з’явиться спиртовий запах) і витримати ще деякий час до появи кислуватого запаху — це означає, що спирт перетворився в оцтову кислоту. Таке тісто можна використовувати для закваски. Успіх випічки залежить від доброї закваски, а якість закваски — від стану діжок. Слід пам’ятати, що використовувати можна тільки долбленую, липову діжу або, в крайньому випадку, глиняного. Нову діжу потрібно вимити з пшеничними висівками. наповнити до половини висоти такими ж висівками, заварити окропом, дати постояти добу, очистити, вимити і обмазати розмоченим у воді чорним хлібом. Через добу вичистити борошном без води і лише тоді зробити закваску за першим способом. Вдалу закваску, залишаючи її на стінках діжок, можна використовувати, багато років, якщо у забезпеченні хліба не буде довгої перерви (закваска може зберігатися в діжці до 10 днів). Для інших цілей діжу використовувати не можна, а якщо все-таки доводиться, то потім її слід протерти зсередини головками цибулі, добре обполоснути водою і приготувати нову закваску.

Боярський хліб

Для опари: 1 ½ кг пшеничного або житнього борошна. 2 — 3 ст. ложки дріжджів, 7 склянок кисляку. 7 склянок води. Для тіста: 2 ½ кг борошна, 2 — 3 склянки кислого молока, сіль.

Поставити опару на воді, змішаної навпіл з кислим молоком (якщо готувати хліб з житнього борошна, дріжджі замінити на закваску), дати їй піднятися в теплому місці, додати кисле молоко, сіль (а для здобного тіста можна вмішати масло, яйця, цукор і прянощі). Поступово всипаючи борошно, вимісити тісто, дати йому піднятися, добре обім’яти, дати знову піднятися, сформовать хліби будь-якої форми і випікати.

Білий квас по старорусски

Житнє борошно висипати в емальований посуд і, ретельно розмішуючи, щоб не було грудочок, розбавляти її окропом, поступово доводячи суміш до потрібного обсягу, потім додати півсклянки цукру або меду. Можна також покласти листя м’яти, смородини і тертий хрін. Після того, як суміш охолоне до температури парного молока (35°), в неї кладуть жменю родзинок і трохи закваски. Посуд накрити марлею і поставити в тепле місце. Коли з’явиться густа піна (приблизно черев 24 години), квас процідити і розлити його по пляшках, закупорити і поставити в тепле місце. Через добу квас готовий. На 300 гр. житнього борошна 3 літри окропу, 100 гр. цукру або меду. 50 гр. родзинок, інше за смаком.

Короткий опис статті: продаж борошна Житнє борошно, Житнє обойне борошно, купити житнє борошно Житнє борошно, шпалерна, рецепт житнього борошна, купити

Джерело: Житнє борошно

Також ви можете прочитати