Житнє борошно, користь і шкоду

02.08.2015

Житнє борошно — користь і шкода

Житнє борошно є джерелом вітамінів і мінералів. На Русі хліб з житнього борошна входив в основний раціон практично в кожному будинку.

Склад і калорійність житнього борошна

Основний склад житнього борошна в 100 грамах продукту – це 61,8 г вуглеводів, 8,9 г білків і всього 1,7 г жирів. Скільки ж калорій у житньому борошні? У тих же 100 грамах міститься 298 ккал.

До складу цього продукту входить велика кількість корисних для організму мінеральних речовин, таких як кальцій, калій, магній, залізо, фосфор і багато інших. Кальцій необхідний для кісткової і нервової системи, завдяки калію передаються нервові імпульси. Нормальне кровотворення забезпечують залізо і магній. а фосфор сприяє здоров’ю кісткової і хрящової тканини. У житньому борошні присутні вітаміни Е і Ст. Після теплової обробки всі мінерали і вітаміни зберігаються у кінцевих продуктах харчування.

Користь і шкода житнього борошна

Властивості борошна залежать від її складу. Наприклад, вітамін В1, або по-іншому тіамін підтримує нервову систему і обмін речовин. Його нестача в організмі може викликати проблеми міокарда. Вітамін В2 сприяє нормальній роботі щитовидної залози і благотворно впливає на репродуктивну функцію. Вітамін В9 – фолієва кислота запобігає анемії і сприяє нормальному росту організму. У північних районах, де відчувається брак тепла і сонця випічка з житнього борошна просто необхідна для поліпшення загального самопочуття. Користь житнього борошна відчутна і для людей, які страждають недокрів’ям і порушенням обміну речовин.

До протипоказань у вживанні виробів з житнього борошна відноситься підвищена кислотність шлунка і виразкова хвороба. При даних захворюваннях продукти з цієї муки принесуть більше шкоди, ніж користі.


Що готують з житнього борошна?

Тісто, зроблене з житнього борошна неупругое і нееластичне, сильно липне до рук. Це пов’язано з тим, що в цій муці занадто низький вміст клейковини. Тому роблячи випічку в домашніх умовах, краще змішувати житнє борошно разом з пшеничного приблизно в рівних пропорціях. Такий хліб пролежить в два рази довше, ніж спечений виключно на пшеничному борошні. З житнього борошна можна спекти не тільки хліб, а й печиво, кекси і коржики. Традиційно з цієї муки роблять закваску для квасу.

Житнє борошно може поглинати запахи, тому зберігати її треба подалі від продуктів, що володіють сильним ароматом.

Короткий опис статті: житнє борошно

Джерело: Житнє борошно — користь і шкода

Також ви можете прочитати