Жито: склад і корисні (лікувальні) властивості. Житній квас. Житнє борошно.

02.09.2015

Жито: застосування і корисні властивості
Це НЕОБХІДНО знати!

«Технічний прогрес» в області переробки зерна хлібних злаків призвів до того, що з усього розмаїття необхідних для повноцінної роботи організму компонентів цільного зерна для вживання в їжу сучасна людина «залишив» собі виключно чистий крохмаль — найбільш легкоусваеваемие травленням прості вуглеводи. Саме це являє собою сортове борошно. Всі промислові хлібопекарні роблять хліб виключно з цієї очищеної (рафінованої) білої борошна.

Всі найбільш цінні для організму компоненти зерна (зародок, квіткові оболонки, алейроновий шар ) під виглядом «баластних речовин» видаляються із зерна у процесі його промислової переробки.

Жито — природне ліки


Хімічний склад жита

Корисні властивості жита

Жито в мистецтві

Жито (лат. Secale cereale) — однорічна трав’яниста рослина сімейства злаків. Жито вирощують у багатьох країнах, але вона невідома в дикому стані.

Однак. деякі вчені мандрівники допускають існування не тільки дикої жита. але і інших хлібів у різних місцевостях. Так, наприклад, Биберштейн зустрічав дику жито в Кавказько-каспійської степу, потім у Криму, біля Феодосії, і близько Сарепти. Лінней говорить про дику жита, яка начебто попадається на Волзі, поблизу Самари.

Існує припущення, що жито в ті краї могла бути занесена татарськими племенами, які жили колись за Волгою. Відомий мандрівник по Туркестану Сєвєрцев вважає жито сталася від диких родичів, що ростуть у південній Росії, північній Африці та Центральній Азії.

Ще років 100 тому жито була в Росії основною зерновою культурою. Вона стійкіша ніж пшениця до посухи і холодів і дає більш стабільні врожаї в умовах наших північних широт. Вирощують жито як культурну рослину, близько 2000 років. У старі часи і аж до нашого часу білий пшеничний хліб їли тільки у свята, а щоденно харчувалися чорним житнім хлібом. З сучасної точки зору це було своєрідним здоровим харчуванням .

Незважаючи на те, що жито поступово поступилася свою першість пшениці, це дивовижне і дуже корисна рослина, яке по праву можна віднести до здоровим і дієтичних продуктів.

Хімічний склад жита

Зерно жита містить:

— близько 70% вуглеводів,

— до 15% білків,

— 3-4% клітковини,

— багате вітамінами і мінеральними речовинами.

— вітаміни групи В,

— вітаміни РР і А,

— а так само кальцій, фосфор, цинк, марганець та інші мінерали.

Білок житнього зерна містить корисні амінокислоти, такі як лізин і треонін .

Завдяки цьому жито можна розглядати не тільки як корисний продукт для здорового харчування, але і як природне ліки .

У повсякденному побуті жито використовувалася для хлібопечення і приготування квасу, який також володіє багатьма корисними дієтичними властивостями. Широке застосування жито отримала і в народній медицині.

Корисні властивості жита

У старовину на Русі вважалося, що вживання в їжу жита, підвищує життєвий тонус, піднімає настрій. Також жито має загальнозміцнюючу дію та нормалізує обмін речовин.

Навіть сам житній хліб — також, в певних випадках, ліки .

У народі його використовують як легке проносне. Вживання житнього хліба показано людям, що страждають запорами. Відвар житніх висівок чинить навпаки в’яжучу дію. Його корисно пити при проносі. Ще відвар житніх висівок допомагає впоратися з тривалим кашлем. Це гарне відхаркувальний і пом’якшувальний засіб .

Житній хліб дуже ефективний при наривах. Розмочений в молоці, він сприяє їх швидкому розм’якшенню і дозріванню. Припарки з теплого житнього тесту — хороший засіб для лікування твердих хворобливих пухлин.

Компреси з житнього тесту знімають біль при хронічному радикуліті. Тому житні каші, житній хліб, житні коржі і інші страви з жита сміливо можна віднести до продуктів, які лікують, т.е. до здорових і корисних продуктів.

Житні висівки та сама зелена маса рослини корисні при цукровому діабеті та порушення функції щитовидної залози. Відвар висівок рекомендується при атеросклерозі, гіпертонії, анемії, а також як засіб, що поліпшує серцеву діяльність. Ще відвар висівок допомагає при туберкульозі легенів.

Саме вживання простий, нерафінованої їжі, дозволяло нашим предкам зберігати працездатність протягом усього дня, бути енергійними і здоровими.

Житній квас

найулюбленішим напоєм на Русі завжди був і, хочеться вірити, залишиться квас. Цим смачним і цілющим напоєм завжди захоплювалися іноземці, які подорожують по Росії. А вже для російської людини краще квасу напою просто немає. Квас не тільки смачний, але і дуже корисний напій. Він є найбільш поживними і біологічно цінним напоєм, з усіх існуючих сьогодні.

І найкориснішим з усіх хлібних квасів є житній квас. Житній квас — це народний засіб від авітамінозу, так як в егосостав входить безліч необхідних мікроелементів і вітамінів, а саме: молочна кислота, вітаміни групи В, кальцій, магній, фосфор, а також амінокислоти (в тому числі, незамінні).

Житній квас нормалізує травлення, перешкоджає розмноженню шкідливих хвороботворних мікробів, покращує обмін речовин, благотворно впливає на серцево-судинну систему. Свої корисні і цілющі властивості квас набуває в процесі бродіння. Мікроорганізми, які оселяються в квасі в період бродіння усувають дисбактеріоз. Вітаміни і гормони, які виробляють ці бактерії, посилюють імунітет.

Квас дуже корисний. він зміцнює зубну емаль, заліковує виразки і сприяє схудненню (нормалізуючи обмін речовин). Квас необхідно вживати якомога частіше, так як квас, будучи дієтичним і профілактичним напоєм, знижує втому і підвищує працездатність.

Тому, дуже шкода, що наші виробники «квасу» вирішили замінити нам наш улюблений і цілюще національний продукт сурогатом, що складається з суміші хімічних барвників, ароматизаторів та смакових добавок, а саме таку страшну суміш представляє з себе те, що нам пропонується в якості «квасу» в пляшках.

Піддавшись рекламі, вирішив спробувати «справжній квас», який «Нікола» називається.

сіяне Борошно виробляється шляхом тонкого помелу ендосперму жита, зміст оболонок незначно. Колір білий, розмір частинок рівномірний.

Обдирне борошно отримують грубим помелом; вона містить більше оболонок, колір її білий з сірим відтінком, частинки висівок добре помітні.

Обойне борошно містить велику кількість оболонок, тому вона має колір з сіруватим або коричневим відтінком. Розмір частинок неоднорідний. Саме обойне борошно має найвищу біологічну цінність, оскільки в ній збережені всі частини цільного зерна.

Склад борошна житнього шпалерного (цільнозерновий)

Житнє обойне борошно містить на 100 г продукту:

— Білки 12,5 м

— Жири 1,9 м

— Вуглеводи 68,5 м

— Харчові волокна 2 г

Короткий опис статті: борошно житнє обдирне Жито (Secale cereale) — однорічна трав’яниста рослина сімейства злаків. Хімічний склад і корисні (цілющі) властивості жита. Житній квас. жито житній хліб хімічний склад житній квас обойне борошно корисні властивості жита використання в народній медицині картина Шишкіна Жито

Джерело: Жито: склад і корисні (лікувальні) властивості. Житній квас. Житнє борошно.

Також ви можете прочитати