Звіт по практиці ВАТ Хлібзавод №3 . Освітній центр Аналітик

16.08.2015

Освітній центр «Аналітик»
Звіт з практики ВАТ Хлібзавод №3

Відкрите акціонерне товариство «Казанський хлібозавод №3» зареєстрована Державної реєстраційної палатою при Міністерстві юстиції Республіки Татарстан, свідоцтво про реєстрацію №272 від 4 вересня 1997 року.

Основна діяльність: виробництво і реалізація хлібобулочних і кондитерських виробів, прибуток від яких спрямовується на розширення діяльності.

Організаційна структура підприємства ВАТ «Казанський хлібозавод №3» являє собою внутрішню будову організації (Додаток А), логічні співвідношення рівнів управління і функціональних областей, організоване таким чином, щоб забезпечити ефективне досягнення цілей.

ВАТ «Казанський хлібозавод №3» є найбільшим виробником хлібобулочних виробів міста Казані. Він забезпечує хлібом і кондитерськими виробами 35% населення міста і спеціалізується на випуску хлібобулочних виробів масових сортів і борошняних кондитерських виробів. Завод розташований в Вахітовском районі міста Казані за адресою вул. Латипова, 60.

Підприємство утворено у 1939 році. Воно має чотири виробничих цехи і дві ділянки по виробництву хлібобулочних і борошняних кондитерських виробів.

Цех №1 побудований в 1964 році за типовим проектом і спеціалізується на виробництво формових та подових сортів хліба з пшеничного борошна і борошна змішаної валки. Він обладнаний 4-ма розстойній-пічними агрегатами на базі печей ХПА-40.

Цех №2 спеціалізується на вироблення булочних виробів і обладнаний 3-ма технологічними лініями на базі печей ФТЛ-2 і 3-ма технологічними лініями на базі печей «Fatura», у 2004 році була проведена повна реконструкція цеху.

Цех №4 побудований в 1958 році за типовим проектом хлібозаводу на 4 печі. Дві печі марки ФТЛ-2, на одній з яких виробляється формовий хліб, на іншій – булочні вироби. На 2-х розстойній-пічних агрегатах на базі печей ХПА-40 організовано виробництво формових та подових сортів хліба з борошна змішаної валки.

На 4-му поверсі цеху №4 організовано цех №3 по виробництву борошняних кондитерських і листкових хлібобулочних виробів.

Цех №5 по виробництву тортів, тістечок і чак-чака потужністю до 1,5 тонни на добу.

Загальна виробнича потужність в плановому асортименті 135,6 тонн на добу.

Асортимент хлібобулочних і кондитерських виробів дуже різноманітний. Великий вибір дрібноштучних виробів, які користуються незмінним попитом у покупців. Вся продукція за бажанням покупців в сучасній привабливою упаковці. Заводом випускається близько 10 найменувань формових та подових сортів хліба змішаної валки, 38 найменування булочних і здобних виробів, понад 75 найменування кондитерських виробів. Виконуються індивідуальні замовлення на виготовлення сувенірних караваєв. Це щоденний асортимент виробів, які користуються попитом у жителів районів Казані. Особливо великою популярністю серед покупців користується хліб «Сільський» і національне виріб «Чак-Чак».

З серпня 2004 року по грудень 2008 року була проведена спільна робота з фахівцями ЗАТ «РСМЦ «Тест-Татарстан» з підготовки документів для сертифікації підприємства і впровадження системи якості на принципах ХАССП. В результаті цього, були виконані заходи з дотримання правил і норм, передбачених даною системою якості. 20.12.05 р. був отриманий сертифікат відповідності № 0602.

У плануванні своєї інвестиційної діяльності ВАТ «Казанський хлібозавод №3» керується основними напрямками розвитку хлібопекарської галузі Республіки Татарстан, які сформульовані в концепції хлібопекарської галузі Республіки Татарстан».

Одним із завдань розширення асортименту вироблюваної продукції, сформульованої в концепції, є завдання виробництва кондитерських і булочних виробів.

Перехід до ринкових умов господарювання вимагає від будь-якого підприємства, а особливо від підприємства харчової промисловості, переорієнтації своєї діяльності від обсягу виробництва до задоволенню потреб населення в різноманітній якісної хлібобулочної продукції.

Сьогодні ринок вимагає від виробника хлібобулочних виробів не тільки високу якість продукції та її асортимент різноманітний, але і здатність швидко пристосовуватися до попиту, виробляти продукцію з найменшими витратами.

Спостерігається посилення конкуренції як з боку вітчизняних, так і з боку закордонних виробників хлібобулочної продукції (поява міні-пекарень, організація власного виробництва хлібобулочних виробів у супермаркетах, розширення асортименту продукції казанскими виробниками) вимагають від ВАТ «Казанський хлібозавод №3» проведення постійних робіт з розширення і оновлення асортименту продукції. Крім того, в умовах зростання цін на сировину та енергоносії не менш важливим завданням є проведення заходів щодо зниження або хоча б збереження на колишньому рівні собівартості продукції. Це можливо лише за умови впровадження у виробництво сучасних технологій, у тому числі і зарубіжних, автоматизують і механизирующих ручні технологічні операції.

1 ОРГАНІЗАЦІЯ МАРКЕТИНГУ НА ПІДПРИЄМСТВІ

1.1 Організація збутової діяльності ВАТ «Казанський хлібозавод №3»

Середньодобовий обсяг реалізації продукції ВАТ «Казанський хлібозавод №3» становить 70 тонн, що еквівалентно 775 тис. руб. у вартісному вираженні.

За організацію збуту продукції, в тому числі і нової продукції в ВАТ «Казанський хлібозавод №3» несе відповідальність відділ збуту і маркетингу, керівництво яким здійснює начальник відділу.

Начальник відділу збуту підпорядковується безпосередньо начальнику комерційної служби.

Відділ збуту складається з наступних структурних підрозділів:

— відділ збуту;

— диспетчерська;

— відділ заявок.

— склад готової продукції – експедиція (всього чотири, по кількості виробничих цехів).

Склад відділу збуту наочно представлений в табл. 1.

Таблиця 1 – Склад відділу збуту

Короткий опис статті: виробництво борошна ВВЕДЕННЯ Відкрите акціонерне товариство «Казанський хлібозавод №3» зареєстрована Державної реєстраційної палатою при Міністерстві юстиції Республіки

Джерело: Звіт з практики ВАТ Хлібзавод №3 | Освітній центр «Аналітик»

Також ви можете прочитати